„Patriotyzm – to LUBIĘ!”

Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego- Hufiec ZHP Jaktorów

– promowanie patriotyzmu wśród społeczeństwa gminy Jaktorów

-pogłębianie i pielęgnowanie w sobie patriotyzmu

-budowanie więzi międzypokoleniowych

30 września odbył się piknik Historyczny dla Mieszkańców gm. Jaktorów. Przygotowaliśmy stoisko, na której każdy mógł dowiedzieć się czegoś na temat pierwszej pomocy, zagrać w domino z ważnymi wydarzeniami nt. Bitwy pod Jaktorowem, czy sprawdzić swoją wiedzę.

Zadaniem konkursowiczów konkursu plastycznego było przygotowanie pracy plastycznej, o tym jak każdy z osobna rozumie patriotyzm. W kategorii dorośli zwyciężyła Pani Katarzyna Pakuła, a w kategorii dzieci pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Pakuła. Pani Katarzyna narysowała Polskę z najważniejszymi atrakcjami Polski, zaś Małgosia narysowała Polskę w sercu stworzonym z rąk. Podsumowanie konkursu miał miejsce podczas przeglądu piosenki Patriotycznej. Można było tam usłyszeć wiele pieśni patriotycznych, ale także i harcerskich.

Efektem projektu było pogłębienie w mieszkańcach gminy Jaktorów patriotyzmu. Każdy, kto uczestniczył chociaż w jednym z działań przez nas organizowanych miał okazję odnaleźć w sobie chociaż trochę takowej postawy, którą powinien posiadać każdy rodowity Polak. Drugim z rezultatów było budowanie więzi międzypokoleniowej, które mam nadzieję, że będzie plusowało na przyszłość, ponieważ coraz więcej starszych osób zostaje samych, samotnych, a dzięki temu projektowi może to się zmienić.

Odbiorcami projektu była cała społeczność lokalna gminy Jaktorów- dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, osoby niepełnosprawne itd.

Partnerem w realizacji projektu został pan Dariusz Grabowski- dyrektor ZS w Międzyborowie, który udostępnił na aulę do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, przez co w pewien sposób mogliśmy również złożyć hołd walczącym o wolną Polskę.