Stowarzyszenie Europa i My zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych na darmowe szkolenie pt. „Finansowanie działalności NGO”. 7 listopada 2019 roku o godz. 15:00 w Centrum Kultury.

W trakcje spotkania, Katarzyna Bryczkowska, Doradczyni Kluczowa i Biznesowa Lokalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS, opowie jakie odpłatne działania mogą podejmować organizacje społeczne? Czy i jak mogą prowadzić działalność gospodarczą? Co to jest przedsiębiorstwo społeczne?

Grodziskie Centrum Obywatelskie (www.grodzisk-ngo.pl), które wspiera wolontariuszy i pracowników organizacji pozarządowych, a także zwykłych obywateli, którzy chcą rozpocząć pracę społeczną, prowadzi stałe rozmowy z organizacjami społecznymi i zbiera informacje potrzebach i problemach grodziskich (z całego powiatu) organizacji. Wynika z nich, że głównym problemem są finanse potrzebne na stałe, nieprzerwane i bieżące funkcjonowanie.

– Wiele organizacji opiera swoje działania na grantach i dotacjach. Efektem tego jest brak płynności i niezależności. Kończy się projekt i kończą się środki – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Chcemy pokazać inne sposoby znalezienia stałych dochodów. Opowiemy uczestnikom spotkania o odpłatnej działalność pożytku publicznego i działalności gospodarczej. Opowiemy jakie korzyści daje ekonomia społeczna.

Zapraszamy do Centrum kultury w Grodzisku Maz. dnia 7 listopada o godz 15. Prosimy o potwierdzenie przyjścia wypełniając ankietę 

Szkolenia potrwa 3 godzin, a udział w nim jest bezpłatny.

Jeśli Wasza organizacja działa na terenie Grodziska, czuje potrzebę doradztwa w innym temacie i chęć szkolenia się, zapraszamy do zgłoszenia swoich potrzeb i problemów. Ankieta zbierająca te informacje

Szkolenie dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Mazowsze Lokalnie”

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *