Koniec roku to czas podsumowań, ale też dobry moment do planowania przyszłości. Stowarzyszenie Europa i My wspólnie ze Starostą oraz Burmistrzem Grodziska Mazowieckiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu grodziskiego, organizacji pożytku publicznego, grup nieformalnych, samorządów oraz biznesu do udziału w spotkaniu pt. „Podwieczorek obywatelski”. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2018 w godzinach 17.00 – 20.00 w grodziskiej Mediatece.

Stowarzyszenia i fundacje w powiecie grodziskim współpracują z różnym natężeniem i w różnych działaniach od wielu lat. Od 2006 roku inicjatywy realizowane zarówno przez NGO jak i grupy nieformalne z naszego terenu korzystają ze wsparcia programu Działaj Lokalnie. Od 2014 roku doszedł program grantowy FIO – Mazowsze Lokalnie. Obydwa realizowane są przez Stowarzyszenie Europa i My, które działa na rzecz wzmocnienia organizacji pozarządowych i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Podczas spotkania chcemy zaprezentować efekty tegorocznych działań i zachęcić do korzystania z tych programów w roku 2019.

W trakcie spotkania chcemy też wrócić do tematu współpracy organizacji z powiatu grodziskiego. Porozmawiać o przedsięwzięciach, które można realizować wspólnie, np. kampanię 1%. Wrócić do tematu koalicji organizacji powiatu grodziskiego lub formuły federacji. W uporządkowaniu takiej dyskusji pomoże nam Zbigniew Wejcman ze Stowarzyszenia BORIS oraz jednocześnie prezes sieci SPLOT.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którzy zaprezentują możliwości ubiegania się o środki w ramach programów Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2019 oraz Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Podwieczorek Obywatelski, dzięki formule Forum NGO da też możliwość prezentacji, poznania i sieciowania lokalnym inicjatywom i organizacjom pozarządowym.

Na koniec zapraszamy do wysłuchania koncertu Chóru Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim „FERMATA” oraz na poczęstunek.

Prosimy o potwierdzenia udziału w spotkaniu poprzez wypełnienie zgłoszenia pod linkiem: Formularz lub przesłanie informacji mailem na adres owczarek@europaimy.org

Program

17:00 Powitanie

  • Marek Wieżbicki, Starosta Powiatu Grodziskiego
  • Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego
  • Daniel Prędkopowicz, Prezes Stowarzyszenia Europa i My

17:20 Informacja nt. programów i możliwości pozyskania środków w ramach FIO2019 oraz PROO

  • Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

17:20 podsumowanie programów grantowych „Działaj Lokalnie” oraz „FIO-Mazowsze Lokalnie” (prezentacja dofinansowanych projektów, gra historyczna, wręczenie dyplomów i podziękowań)

18:20 Razem łatwiej – dyskusja o współpracy organizacji pozarządowych powiatu grodziskiego – Zbyszek Wejcman, BORIS/ Sieć SPLOT oraz Daniel Prędkopowicz Stowarzyszenie Europa i My

19:00 Koncert CHóru UTW „Fermata”

19:30 Poczęstunek

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *