Chcesz działać lokalnie, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Myślisz o założeniu organizacji, ale nie wiesz od czego zacząć? Założyłeś/aś organizację, ale nie wiesz co dalej i jak ją rozwijać? Skorzystaj z naszego wsparcia. Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z Lokalną Grupą Działania Zielone Sąsiedztwo rozpoczyna realizację projektu „Silni liderzy”, w  ramach którego m.in. startują dwa punkty informacyjno-konsultacyjne dla NGO i osób indywidualnych z powiatu grodziskiego i gminy Brwinów.  Dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego organizacje oraz grupy nieformalne mają bezpłatny dostęp do usług doradczych i konsultacji w zakresie funkcjonowania NGO i sektora obywatelskiego, w tym wolontariatu.

W grodziskim lub podkowiańskim biurze znajdują się osoby, które doradzą jak pracować z komputerem, jak tworzyć plakaty i broszury, jak wykorzystywać nowe technologie i poszukiwać środków na działalność. Konsultanci Centrum Obywatelskiego i Pozarządowego Powiatu Grodziskiego pomagają w budowaniu sieci i partnerstwa. Zapewnione jest wsparcie poprzez doradztwo i poradnictwo w postaci dyżurów ekspertów w zakresie m.in.: zakładania i rejestracji NGO, pozyskiwania środków finansowych na działalność, zarządzania zasobami ludzkimi, finansami i innych. Konsultanci Centrum odpowiadają też na pytania nadsyłane mailowo i telefonicznie.

Centrum Obywatelskie i Pozarządowe to także miejsce dla osób chcących założyć NGO. Konsultanci zachęcają do ich tworzenia, pracują z grupami obywatelskimi, wspierają w zakładaniu organizacji „krok po kroku”.

Osoby chcące założyć NGO znajdą tu  wsparcie m.in. jak napisać statut stowarzyszenia czy fundacji, jak przeprowadzić proces rejestracji w KRS, itp.

Z uwagi na charakter działających lokalnie organizacji i fakt, że zajmują się nimi osoby pracujące społecznie poza NGO, praca w biurze ma charakter zmianowy aby dostosować ofertę do możliwości lokalnych społeczników. W związku z tym, chcąc spotkać się z konsultantem w biurze prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub mailowo.

Grodzisk Mazowiecki: 606 131 593, stowarzyszenie(at)europaimy.org

Podkowa Leśna: 22 7245890 adriana.skajewska(at)zielonesasiedztwo.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *