Nasz zespół
Nasz zespół stanowią zarówno osoby odpowiedzialne za bieżące prace projektowe, jak i eksperci oraz trenerzy, którzy świadczą swe usługi w ramach szkoleń, warsztatów czy różnego rodzaju doradztwa. .
Liczymy, że grono naszych ekspertów będzie się rozszerzać. Zapraszamy do współpracy.
Dołącz do nas!
Zapraszamy do współpracy lokalnych liderów, ekspertów, trenerów i wszystkich, którzy chcą się podzielić wiedzą i doświadczeniem z naszym lokalnym środowiskiem organizacji pozarządowych.
Jeśli masz pomysł na szkolenie, warsztaty czy inną formę wsparcia dla lokalnych NGO, napisz do nas.
Daniel Prędkopowicz
Koordynator, ekspert ds. organizacji pozarządowych
Edukacja
Absolwent politologii w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora (dzisiaj Akademia Humanistyczna) i studiów podyplomowych z zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Uczestniczył w programie naukowym EUROSIM na State University of New York we Fredonii (USA). Poosiada szeroką wiedzę z zakresu działalności organizacji pozarządowych, działań komunikacyjnych i promocyjnych oraz zarządzania projektami, potwierdzoną udziałem w szkoleniach krajowych i zagranicznych, w szczególności w obszarze Project Cycle Management oraz PRINCE2 (certyfikat).
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując jako ekspert i wykładowca na uczelni, w wielu organizacjach pozarządowych, administracji rządowej i samorządowej oraz biznesie. Od ponad 20 lat związany z trzecim sektorem. Współtwórca i lider wielu fundacji i stowarzyszeń. Dyrektor Biura Ząrządzania Projektami w Fundacji Fundusz Współpracy, Prezes Stowarzyszenia Europa i My, Instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrza. W latach 2010-2014 członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (wiceprzewodniczący i sekretarz), od 2015 członek Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz wiceprzewodniczącego Mazowieckiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Ekspert Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Prywatnie
Szaleńczo zakochany w swoich dzieciach ojciec, społecznik oraz podróżnik i maratończyk. Interesuje się współczesną dyplomacją i polityką; wędruje, wspina się, biega i fotografuje.
Ewa Owczarek
Konsultant, specjalistka ds. promocji
Edukacja
Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Humanistyczna im. prof. Szczepana A. Pieniążka w Skierniewicach na wydziale pedagogicznym o specjalności resocjalizacja i profilaktyka uzależnień. Ukończyła szkolenia z zakresu:
- PRINCE2 Fundation
- Wdrażanie LSR – cele, wskaźniki, mierniki, rezultaty w odniesieniu do kontroli LGD
- Ocena wniosków po zmiwnach LSR z uwzględnieniem aktualnej legislacji PROW.
Doświadczenie
Od 1997 roku realizuje projekty z wykorzystaniem grantów w organizacjach pozarządowych (OSP, Kluby Sportowe, LGD).
Prywatnie
Prywatnie mama 4 synów. Miłośniczka sportu, głownie karate i podróży po Polsce. Członek Klubu Sportowego „Start” i Stowarzyszenia Wado-ryu Karate-do Polska. W wolnym czasie zajmuje się haftowaniem i dzierganiem oraz nauczaniem tego rękodzieła młodych.
Andrzej Rybus-Tołłoczko
trener i doradca
Edukacja
administratywista, ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
Doświadczenie
od 10 lat pracuje w urzędach samorządowych (m.in. w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy i Urzędzie Miasta Płocka) i rządowych (Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie). Od 19 lat działa w sektorze pozarządowym. Prowadził własną organizację pozarządową prowadzącą wiele jednostek organizacyjnych. Obecnie aktywnie działała m.in. w Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Federacją Organizacji Pozarządowych „Pomocni Mazowszu”. Szkolił w całej Polsce przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów z pozyskiwania środków, ochrony danych osobowych, zmian w prawie, wprowadzania narzędzi partycypacyjnych. Jest w nich między innymi administratorem bezpieczeństwa informacji i osobą pozyskującą środki. Pełni również funkcje w ciałach dialogu społecznego. Jest współprzewodniczącym Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Województwa Mazowieckiego, przewodniczącym Konwentu Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz członka prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji przy urzędzie m.st. Warszawy.
Prywatnie
…
Jacek Ostrowski
ekspert
Edukacja
Studiował europeistykę oraz amerykanistykę, abslowent studiów Project Management w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W tej samej uczelni ukończył z wyróżnieniem studia Master of Business Administration (MBA-SGH).
Doświadczenie
Członek Zarządu Fundacji Fundusz Współpracy w latach 2008 – 2021, dyrektor Biura Koordynacji Kształcenia Kadr, a następnie Biura Zarządzania Projektami. W latach 2003-2008 pracował w administracji centralnej, zakończył pracę w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, jako zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania EFS (mianowany urzędnik SC, II stopień). Trener i wykładowca w zakresie zarządzania i w obszarze funduszy europejskich, w szczególności w zakresie zarządzania projektami, procedur wdrażania oraz komunikacji. Bezpośrednio uczestniczył w programowaniu zarówno perspektywy finansowej 2004-2006, jak i 2007-2013. Współpracował jako wykładowca i trener m.in. z Krajową Szkołą Administracji Publicznej, Krajowym Ośrodkiem EFS. Realizował m.in. specjalistyczne szkolenia training for trainers, warsztaty z zarządzania projektami i procedur aplikacyjnych, w tym dla kadry Regionalnych Ośrodków EFS, Komisji Oceny Projektów i mediów. Posiada szeroką wiedzę z zakresu zarządzania projektami i programami, w szczególności w obszarze Project Cycle Management oraz PRINCE2 (certyfikaty). Współautor poradnika „Jak promować projekty współfinansowane ze środków EFS”, „Podręcznika zarządzania projektami EFS” oraz „ABC Zarządzania Projektami Miękkimi”. Członek Advisory Group przy Community of Practice on Result Based Management oraz Kapituły Prezydenckiej Nagrody Obywatelskiej. Ekspert Ministra Rozwoju Regionalnego w obszarze administracja publiczna i organizacje pozarządowe.
Prywatnie
Lubi oglądać mecze Bundesligi, czytać książki oraz testować nowe technologie.
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego
